Vitajte na feelfree !Blog o konzervách na tuniaky

Otvorená myseľ

Publikované 21.01.2017 v 00:59 v kategórii O živote, prečítané: 151x

Na svete je toľko miest, krajín, národov a hlavne názorov. Sú dôležitejšie problémy ako je to, že susedov pes sa ti vysral na záhradu alebo ťa nebodaj niekto ohováral

Je fascinujúce pozorovať ľudí. Ak sa dokážeš otvoriť a pozrieť nezaujatím pohľadom, na blízkych, rodinu, priateľov – hocikoho. Niekomu to nikdy možno nedá nič, tým bystrejším otvorí nové cesty zmýšľania a možnosť pochopiť ľudskú psychiku.

Možno to nie je bežné, možno si povieš, že človek čo dokázal napísať niečo podobné je šialený, no pochop – je to len pohľad. Pravdupovediac som deprimovaní z ľudí. Mám dojem, že generácie a generácie čo nám zanechali množstvo poznatkov a múdrostí sme vylúčili niekde na okraj a žijeme len prítomnosťou. Je predsa šialené čerpať z minulosti keď všetko čo sa odohralo pred viac ako dekádou považujeme za dobu kamennú. Dnes však chcem písať práve o tom, čo považujeme za správne a morálne v našej dobe. Respektíve – vystihnúť aspoň pár znakov toho čo zahrňuje správanie nás všetkých.

Jablko nepadá ďaleko od stromu

Stretávam sa s tým bežne, takmer by som povedal denne. Stačí vytiahnuť priezvisko ľudia ťa vhodia do krabičky s nálepkou bez možnosti zmeniť to kým v skutočnosti si. Fungujeme tu takmer ako v Indií kde máš len minimálnu šancu opustiť svoju Kastu, vystúpiť z tieňa svojho rodu a dokázať sa presadiť. „Jeho otec bol predsa grobian, pil a kradol.“ Tieto sračky sú v dnešnej dobe záruka toho, že ľudia ťa zaškatuľkujú ešte skôr ako otvoríš hubu a niečo im stihneš povedať. Možno sa budeš čudovať no zmeniť svojich blízkych sa nedá. Neexistuje nátlak, ktorým dokážeš meniť život iných pokiaľ to nebudú považovať za správne oni sami – aj keď je to tvoja rodina. Skús však dať šancu aj tým čo žijú z nálepkou – možno ťa prekvapí koľko z nich sa toho označkovania už dávno svojimi činmi dokázali zbaviť alebo na tom aspoň intenzívne pracujú.

Tráva u suseda je vždy zelenšia

Hej Slovač, niečo špeciálne pre Vás. Tak komické situácie ako u nás som nezažil nikde vo svete, to som už niečo prešiel. Aké by to bolo keby si zo seba nerobil chudáka čo musí dennodenne drieť a pritom toľko ľudí sa má dobre lebo „si nakradli“. Samozrejme v živote si nepovedal o nikom nič zlé, vždy predsa hovoríš ľuďom pravdu priamo do očí, nikdy by si si nedovolil hodnotiť niekoho rozhodnutie.....bla bla blá... skús prestať hovoriť všetky tieto hovná lebo mám dojem, že to vychádza skôr z kanalizačnej rúry ako z tvojho krku. Choď do chodby – daj hlavu medzi dvere a zárubňu a pravou rukou skús tie dvere z celej sily pár krát zavrieť. Ty ovládaš svoj osud, prácu aj to s kým sa stretávaš. Tak nehádž vinu na iných že si chromý a v živote sa ti nedarí. Tým si ešte nikto nikdy nepomohol.

Politika

Je ohavné pozerať na našu politickú scénu. Asi rovnako ako na všetkých, čo si žijú osemhodinovou pracovnou dobou. Sme však unikát v rámci Európy a asi aj sveta. Slovák má radosť keď niečo môže ukradnúť a ešte väčšiu keď doma zistí na čo tá vec vlastne je. To už poznáme z mnohých káuz čo nám tu od roku 1993 prebehli cez noviny, denníky a všetky médiá. Najskôr štát unesie syna prezidenta do zahraničia, potom sprivatizujeme všetko čo sa dalo ukradnúť za pár drobných, potom sa k moci dostane Robo a Robo a zisťujeme, že toto už nie je náš štát ale štát oligarchov keď aj korupcia sa robí tak aby všetko bolo zákonné. Politici si jeden druhému dávajú vyznamenania s postupom o osem hodností ako napríklad v poslednom prípade predsedu parlamentu. Nie toto nestojí za uváženie ani rozoberanie. Chcem riešiť to ako len sedíme doma. Sme ticho, sťažujeme sa len známym v akom zlom štáte to žijeme, alebo sa rovno necháme presvedčiť o tom, že za to môžu migranti. Daj si prosím dole tie ružové okuliare z hlavy a krič z plného hrdla hocijakým spôsobom, prečo to tak je. Pozri si aj nezávislé médiá a zistíš, že za niečo podobné sa pred pár rokmi na Islande dostala takmer kompletná politická a ekonomická špička do basy. To však nevadí na Slovensku si poslušne necháme rozkradnúť celú republiku.

Nebuď ovca a nechoď za stádom

Prestaň prosím prijmať názor iných za svoj vlastný. Mysli otvorene. Život nekončí za hranicou tvojho pozemku ani hranicou tvojho mesta. Na svete je toľko miest, krajín, národov a hlavne názorov. Sú dôležitejšie problémy ako je to, že susedov pes sa ti vysral na záhradu alebo ťa nebodaj niekto ohováral. Riešenie takýchto prízemných problémov z teba spraví takého istého malomešťana ako sú ostatný. Nechcem sa však na nikoho hnevať. Je to systém v ktorom žijeme. Odmalička ti do hlavy trepú pravdu, a ako sa hovorí, sto krát povedaná lož sa stane pravdou.

Viac hovoriť ešte nikomu nezaškodilo.

Ľuďom by som naordinoval viac reality. Všetky sociálne siete aj veci okolo sú fajn ale prosím vás! Triafa ma šľak pri čítaní komentárov kde je každý hrdina a svoj názor dokáže vyjadriť viac ako expresívne. K tomu patrí pár vulgarizmov čím stihne uraziť aj tých pár čo si dovolia mať iný názor. Pohonkávať si na vlastnom egu aký som majster, že môj komentár má dvesto lajkov je skvelé ale predsa .... . Mali by sme sa asi viac stretávať, rozprávať na rôzne témy a skúsiť zaklopať na dvere úprimnosti. To ešte nikdy nezaškodilo. Bohužiaľ z tejto doby by sa dogrcal aj samotný Hitler. V podstate to potom aj tak vyzerá. Do parlamentu si s kľudom Angličana zvolíme jedného malého fašonka a čakáme aké veľké veci to ide pán urobiť. Na otázku prečo si ho volil však väčšinou zaznie len odpoveď: urobí poriadok. Vážne ? Skús zapnúť mozgové závity a porozmýšlať ako funguje náš parlament a že nejaký Mariánko, môže akurát tak brať poslanecký plat a k žiadnym poriadkom sa nikdy nedostane. Keby ťa videl starý otec čo týchto vrahov vyháňal pred 70timi rokmi samopalom asi by ťa nepochválil. Zase však zlyháva spoločnosť keď namiesto výletu do Osvienčimu a Treblinky radšej zaplatí deťom v školách internet.

Nevieme prijmať názory iných. Väčšina z nás sa správa pokrytecky a povýšenecky. Pri náznaku sporu vyťahujeme päste namiesto slov a to z nás milí moji spoluobčania robí akurát také isté opice aké chodíme navštevovať do Zoo – ak sme ich už vlastne všetky nevystrielali. Opäť by možno bolo vhodné skúsiť pochopiť aj názor toho druhého lebo pri niektorých sporoch o lyžičku s hovnom dokážeme vytiahnuť guľomet a napratať do hocikoho dávku olova.

Aj tak mám pravdu

Možno máš. Možno nebudeš súhlasiť s tým, ako vidím veci ja. No toto je moja cesta ako kričím a upozorňujem na tie zlé veci, čo sa dejú okolo nás. Nedá sa však už pozerať na tie kopy a kopy hlúpostí čo dokážu ľudia riešiť, Myslím, že niekde sa niečo muselo naozaj posrať a ten najvyšší sa asi pomýlil keď namiesto pomoci človeku čo odpadne na ulici len vytiahneme mobil a odfotíme si to na Instagram s hashtagom opitý. Podobné paradoxy však zahltili náš svet a k ničomu dobrému to asi nespeje. Ale možno máš pravdu ty... utekaj na facebook jebnúť tam nejaký obrázok s motivačným citátom čo ti určite zajtra zmení život.

Ak ti toto aj nič nedá aspoň skús nabudúce namiesto energie vynaloženej na riešenie totálnych hlúpostí a povrchných vecí zbehnúť k mame, babke, sestre a spýtať sa ako sa má a či náhodou nepotrebuje s niečim pomôcť. Určite to bude zmyselnejšie.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?