Vitajte na feelfree !Blog o konzervách na tuniaky

Dnes nič nekončí

Publikované 31.12.2016 v 19:38 v kategórii O živote, prečítané: 144x

Sám som sa posledných pár dni snažil zhrnúť posledné obdobie. Bolo dobre, alebo zlé? Pre niekoho možno dôležitá odpoveď. Pre mňa už asi nie

Dnes je koniec roka - 31.12.2016. Tuším sa posledné roky stalo železnou košeľou našej generácie zdieľať dojemné priania, súdiť posledný rok ako poslednú kapitolu a čakať na zmenu čo príde po polnoci. Nespokojnosť s naším životom odhadzujeme úderom dvanástej hodiny za hlavu a vrháme sa v ústrety ďalším dvanástim mesiacom nášho života, čo takto o rok opäť budeme hádzať za hlavu.

Je dojemné pozerať z diaľky na všetkých tých oslavujúcich ľudí - v podstate z časti úsmevné. Všetky tie predsavzatia, priania, prosby dodržujeme možno prvých pár dní, možno týždňov pri tých vytrvalejších. Prestávam fajčiť - 23:57 si zapaľujem poslednú cigaretu aby som si užil ten pocit opojenosti a vydýchnutia stresov. Prestávam piť - ale ešte dnes, práve na silvestra sa musím opiť veď čo je to za oslava príchodu nového roku bez alkoholu. O fitkách preplnených od prvého januára rovný týždeň netreba asi ani hovoriť.

Hej ľudia... prepáčte ale musím sa zasmiať. Možno sa pozerám na svet tými istými očami aké máte vy, počujem ušami aké máte vy, mám však odlišný názor. Dnes sa nič neuzatvára, nekončí a nič nemizne. Je to len další deň v živote, ktorý sa stane minulosťou úderom polnoci.

Či už máš kopu novoročných predsavzatí alebo nie, je to jedno. Nový rok môže nastať každý jeden deň. Prvého apríla alebo 22. Decembra. Myslím, že nový rok začína pre každého vo chvíli kedy sa rozhodne a dokáže spraviť zmenu v svojom živote. Možno pre všetkých malichernú ale pre neho výnimočnú. Rozhodnutie dať výpoveď v práci, ktorá ho nebaví, alebo kúpenie letenky ako prvý krok za novým životom. Každá jedna maličkosť, výmysel alebo rozhodnutie upravuje a mení chod nášho života. Posúva nás na novú koľaj, ktorou sa dostanem opäť niekde "ďalej".


Sám som sa posledných pár dni snažil zhrnúť posledné obdobie. Bolo dobre, alebo zlé? Pre niekoho možno dôležitá odpoveď. Pre mňa už asi nie. Po istom čase sa moje otázky radikálne zmenili. Už sa nepýtam či som sa mal dobre, ale kam som sa dokázal posunúť. Zobral som si ponaučenie z tej kopy momentov a situácií do ktorých som sa dostal ? Každopádne svoju pravdu si musí nájsť každý sám. Úprimnú a otvorenú pretože klamať sám sebe nemá žiadny význam.


Dnes si preto nechcem dávať predsavzatia. Jediné čo chcem je pokračovať v ceste na ktorej som a poďakovať ľudom, ktorý ju tvoria. Pretože to je dar čo sme dostali. Ďakujem im teda, že stoja vedľa mňa a učia ma každý jeden obyčajný deň kto som, formujú môj charakter a posúvajú ma stále o krok vpred.


"And now we welcome the new year. Full of things that we have never been". R.M.RILKE

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?